برخلاف باور عمومی حاکم آزمون آیلتس نه تنها سخت نیست بلکه نسبت به سایر آزمون های بین المللی و معتبر دارای ویژگی هایی است که امکان گرفتن آنرا بسیار ساده تر و ممکن تر میسازد.

حقیقتی درباره آیلتس

شما همین الان هم میتوانید نسبت به گرفتن مدرک آیلتس اقدام کنید.داشتن مدرک آیلتس فوق العاده ساده بوده و صرفا با صرف هزینه آزمون میتوانید آنرا بدست آورید.اما نکته مهم اینجاست که سیستم آیلتس هدفی والاتر از ارائه یک مدرک معتبر زبان انگلیسی دارد و برای این منظور نمرات نه گانه ای را به نتیجه هر آزمون شما نسبت میدهد.

هدف و سیستم نمره دهی آیلتس

سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (IELTS) توسط اکثر مراکز کاری و دانشگاهی مورد تائید میباشد.این محبوبیت و اعتبار ناشی از سبک متفاوت ارزیابی این آزمون است.بطور کلی دو ضمینه برای ارزیابی سطح زبان یک داوطلب وجود دارد : تحصیلات (Educations) و کارآموزی (Training).

ارزیابی تحت تحصیلات (Educations)

منظور از تحصیلات بطور کلی میزان سواد شما در ضمینه های گرامر و دانش لغات میباشد بدین معنی که شما تا چه مقدار با گرامر زبان انگلیسی آشنایی داشته و توانایی تشخیص و توسعه جملات و ساختارهای پیچیده را دارید یا خیر و مشخصا در حیطه کلمات و دایره لغات تا چه مقدار مسلط هستید.در مجموع ارزیابی تحت تحصیلات حفظیات زبان انگلیسی را مورد هدف قرار میدهد.متاسفانه اکثر ارزیابی های موجود از سیستم های آموزشی حال حاضر همچنان بر این ساحتار استوار هستند.

ارزیابی تحت کارآموزی (Training)

کارآموزی به دنبال بررسی میزان حفظیات شما نبوده و میزان کاربری شما را میسنجد بعنوان مثال در موقعیت های متفاوت توانایی شما در مقایسه کردن یا شرح دادن یک موضوع چگونه است اگر از شما خواسته شود درباره سبک موسیقی مورد علاقه عموم در کشور خود صحبت کنید یا تجراب کاری خود را در میان بگذارید تا چه حد قادر خواهید بود از دانش لغات و مهارت های گرامری خود استفاده می کنید.

این ارزیابی بصورت مستقیم میزان ارتباط شما با زبان انگلیسی را بررسی میکند و توجه اندکی به حجم دانش لغات و گرامری شما دارد اگرچه بخاطر داشته باشید استفاده از زمان های مختلف و دایره لغات غنی شرط لازم و کافی این ارزیابی میباشد اما از سوی دیگر دانش حفظی شما بصورت مستقیم مورد بررسی قرار نگرفته و کمک زیادی هم به شما نخواهد کرد.

چرا آزمون آیلتس سخت است؟

سختی آزمون آیلتس در همین مطلب ارزیابی تحت کارآموزی خلاصه میشود.
بسیاری از زبان آموزان دارای سطح قابل توجهی از دانش لغات و گرامر بوده ولی در آیلتس موفق نیستند.به این دسته از عزیزان باید خاطر نشان کرد که اولا با قدری تمرین تحت یک سیستم مناسب به سادگی نمره دلخواهشان را بدست میاورند اما پافشاری کردن بر ساختن یک ساختمان مستحکم از لغات و گرامر هدف آزمون آیلتس نبوده و نیست.

جمع بندی

بر روی دانش لغات و گرامر تمرکز شدید نگذارید و به کاربرد و نحوه بیان و استفاده از کلمات و گرامر در جملات اهمیت بیشتری بدهید.
برای اینکار بهترین ابزار مطالعه متون انگلیسی و گوش دادن به فایل های صوتی میباشد.اما چگونگی مطالعه این دو منبع طلایی برای تبدیل شدن به یک کارآموز زبان انگلیسی کاری است که موسسه زبان مهراندیش کاربردی ترین و جدیدترین روش را برای آن ارائه می کند.

Chat