یادگیری هر زبانی، حتی زبان مادری، سختی‌های خاص خودش را دارد. مشاهده می‌کنید که حتی در زبان مادری خیلی‌ها نمی‌توانند مکالمه‌ی خوبی داشته باشند. ترس از مکالمه تنها مختص زبان انگلیسی نیست. اما می‌شود روش‌هایی را در پیش گرفت که بر پایه‌ی مبانی علمی استوار باشد و ما را بهتر و مؤثرتر به هدفمان برساند.

یادگیری لغات انگلیسی: برای یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی داشتن یک دایره‌ی لغات بزرگ بسیار مهم است. درست است که میگویند مثلاً 300 لغت پرکاربرد زبان انگلیسی بیش از 50 درصد مکالمات زبان انگلیسی را شامل می‌شود. اما آیا برای درک و فهم دیگران و برقراری ارتباط تنها 50 درصد قضیه را فهمیدن کافی است؟ در ضمن این‌گونه نیست که حتماً 50 درصد مکالمات را با این 300 کلمه بفهمید. گاهی مشاهده می‌شود که حتی اگر یک کلمه را در جمله‌ای نفهمید کل آن جمله را نمی‌توانید درک کنید. یادگیری لغات انگلیسی آن‌قدر مبحث مهمی است که در تارنگار زبانشناس، برای آن، یک دسته‌ی جداگانه به اسم یادگیری لغات انگلیسی قرار داده شده است.

مکالمه زبان انگلیسی: یکی از اهداف مهم هر زبان‌آموزی این است که درنهایت بتواند مکالمه زبان انگلیسی خوبی داشته باشد و با دیگران ارتباط خوبی برقرار نماید. متأسفانه در ایران کمتر و یا حتی می‌شود گفت اصلاً به بومی زبان‌ها دسترسی وجود ندارد. ترتیب دادن قرار ملاقات با دیگر افراد برای ایجاد جلساتی جهت مکالمه زبان انگلیسی نیز شاید خیلی وقت‌ها میسر نباشد. بنابراین بهتر است که زبان‌آموز در این زمینه خودکفا شود. یکی از بهترین راه‌ها برای خودکفا شدن در مکالمه‌ی زبان انگلیسی، استفاده از تکنیک سایه است. این تکنیک را روی هر مطلب شنیداری انگلیسی (فیلم، اخبار؛ داستان گویا و …) می‌توان بکار برد. با استفاده از این تکنیک، مکالمه‌ی شما پیشرفت چشمگیری خواهد نمود.

گرامر زبان انگلیسی:  گرامر زبان انگلیسی را به‌طور ناخودآگاه، با خواندن کتاب‌ها (منظورم کتاب آموزش زبان انگلیسی نیست) و مشاهده‌ی فیلم و سریال انگلیسی، یاد می‌گیرید. زیرا گرامر زبان انگلیسی به‌طور طبیعی با افزایش دایره‌ی لغات بهتر می‌شود. بنابراین پافشاری زیادی روی خواندن گرامر نداشته باشید و به اصل موضوع بچسبید.

یادگیری زبان انگلیسی مثل آب خوردن نیست. یقین بدانید که یادگیری زبان انگلیسی از این راه برای شما بسیار سودمند است و در بلندمدت شما را به اهدافتان می‌رساند.

Chat